Kuchnia Roślinna


Kuchnia Roślinna

witarianizm to styl odżywiania, który określa się także surową dietą. Produkty, z których robi się jedzenie, nie są poddawane obróbce cieplnej. W zastępstwie gotowania używa się takie procesy jak siekanie, ścieranie, miksowanie, miażdżenie albo namaczanie. surowa dieta sprzyja odzyskaniu zdrowia. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem cenne składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Prowadzi to do denaturacji białek. odżywianie na surowo zapewnia więc naszemu organizmowi wiele wartościowych substancji w aktywnej postaci.

surowa kuchnia pozwala powrócić do równowagi metabolicznej. Prowadzi do utraty masy ciała i do stabilizacji przemian biochemicznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także styl życia. Zamiana gotowanego i smażonego jedzenia na surowe produkty pociąga za sobą także zmianę nawyków w pozostałych dziedzinach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo może wydawać się skomplikowane. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone przepisy, które ułatwią zmianę sposobu odżywiania. kuchnia roślinna w surowej formie wydaje się skomplikowana tylko na początku. Korzystanie z bazy przepisów na konkretne posiłki uprości wprowadzenie zmian. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Kuchnia Roślinna
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 16 stycznia, 2023
Wyświetleń: 20
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz